Dantų implantacija

Dantų implantacija yra pažangiausias ir ilgaamžiškiausias prarasto danties atstatymo metodas, kuris odontologijoje plačiai taikomas jau daugiau nei 40 metų.
Dantų implantai yra danties šaknies pakaitalai, ant kurių tvirtinami vainikėliai. Dantų implantai dažniausiai gaminami iš titano, kuris yra ypač biotolerantiškas žmogaus organizmui ir nesukelia alerginių reakcijų.
Danties implantais galima pakeisti vieno, kelių ar net visų prarastų dantų šaknis.
Dantų implantai gali būti įsriegiami bet kokio amžiaus pacientams, kurių žandikaulis jau yra susiformavęs (įprastai nuo 18 metų).

Kodėl dantų implantavimas toks svarbus?

Netekus vieno ar kelių dantų, įvyksta nepageidaujami fiziologiniai pokyčiai – suprastėja kramtymo funkcija, likę dantys keičia poziciją, atsiranda tarpai, netekto danties srityje pradeda nykti kaulas. Šį trūkumą galima atstatyti taikant įprastą dantų protezavimą bei dantų implantavimą. Įprasto protezavimo metu, atsižvelgiant į burnos ertmės būklę gydytojas gali pasiūlyti plokštelę (išimamas protezas) arba tiltelį (pritvirtinamas protezas). Tiek vienas, tiek kitas protezavimo būdas padeda atstatyti kramtymo funkciją bei pagerinti estetinį vaizdą, tačiau turi nemažai trūkumų lyginant su implantacija – reikalingas gretimų dantų šlifavimas, šaknų kanalų gydymas, nelieka tarpdančių (tiltinio protezo atveju), papildomai apkraunami gretimi dantys, nyksta žandikaulis ištraukto danties vietoje.
Pasirinkus dantų implantavimo procedūrą, galima sustabdyti kaulo nykimo procesą, pilnai atstatyti pirminę kramtymo funkciją, išlaikyti nepaliestus gretimus dantis bei pasiekti nepriekaištingu estetinių rezultatų. Be to, tinkamai prižiūrint burnos ertmės būklę, pasiektais rezultatais pacientas gali džiaugtis kelis dešimtmečius.

Procedūros eiga

Prieš dantų implantaciją būtina išsami gydytojo konsultacija, kurios metu būtų suformuotas paciento poreikius bei galimybes atitinkantis gydymo planas.

Konsultacijos metu:

  • atliekama panoraminė arba 3D kompiuterinės tomografijos rentgeno nuotrauka. Tik taip galima tinkamai įvertinti paciento burnos ertmės būklę, žandikaulio kaulo kiekį;
  • įvertinama paciento bendra sveikatos būklė (bendrinės ligos, vartojami vaistai);
  • aptariami paciento poreikiai ir galimybės. Ši informacija padės sudaryti sudaryti pacientui priimtiniausią gydymo planą;
  • sudaromas gydymo planas, kuriame būtų numatyta gydymo eiga, reikalingos procedūros, preliminarus vizitų skaičius bei gydymo sąmata;

 

Implantacijos eiga

Konsultacijos metu, suformavus pacientui tinkamą gydymo planą, pradedamas dantų implantavimas. Pirmo vizito metu atliekamas implantų įdėjimas į žandikaulį. Tai visiškai neskausminga procedūra, atliekama vietinėje nejautroje, tokioje pat kaip ir paprastas danties šalinimas. Siūlės pašalinamos po 7-14 dienų ir toliau laukiama implanto integracijos (prigijimo) nuo 3 iki 6 mėnesių, priklausomai nuo atliktos operacijos pobūdžio. Po šio laikotarpio pakartojama rentgenograma, įsitikinama ar implantai prigijo ir galima pradėti sekantį etapą – vainikėlio(-ių) gamybą kuris, priklausomai nuo situacijos sudėtingumo gali būti atliekama per 2-4 vizitus.

Ką vertėtų žinoti pacientams norint ilgai ir sėkmingai džiaugtis turimais dantų implantais

  1. Atsakingai prižiūrėti dantis ir implantus, laikytis geros burnos higienos. Profesionali burnos higiena rekomenduojama kas 6 mėn.
  2. Kas 1-2 m. atvykti apžiūrai pas implantavusį burnos chirurgą, pakartoti panoraminę rentgeno nuotrauką įvertinant implantų būklę.
  3. Stengtis atsisakyti arba stipriai apriboti rūkymą, nes nikotinas trikdo burnos audinių kraujotaką, dėl ko silpnėja imuninė sistema ir infekcija gali lengviau pasiekti ir pažeisti audinius aplink implantą.

 

Vienmomentė implantacija

Vienmomentė implantacija – pats pažangiausias ir siektiniausias implantacijos būdas, kuomet implantas dedamas iškart po danties pašalinimo. Ši technika yra sudėtingesnė nei įprastinė implantacija, tačiau pasižymi daugybe privalumų lyginant su pastarąja:

  • Išsaugojamas natūralus dantenų kontūras (ypač jei iškart gaminamas laikinas dantis);
  • Visos chirurginės procedūros atliekamos per vieną vizitą (atliekant įprastinę atidėtą implantaciją yra 2-3 chiruginės intervencijos);
  • Mažesni pooperaciniai simptomai (skausmas, patinimas);
  • Sutrumpinamas laikas iki protezavimo – 3 mėnesiais ankščiau galima gaminti vainikėlį ant implanto;
  • Mažesnis kaulo patirpimas.

Dantų protezavimas

Nenuimamas (fiksuotas) dantų protezas – tai bet kuris dantų protezas, kuris prie danties ar dantų implantų fiksuojamas cementuojant, prisukant ar kitais mechaniniais būdais.

Nenuimami dantų protezai gali būti:

  • Vainikėlis – tai keramikos (porceliano), cirkonio ar šių medžiagų kombinacijos restauracija, dengianti tris ar daugiau danties paviršių.
  • Tiltinis dantų protezas (tiltas) – protezo tipas, tvirtinamas ant atraminių dantų, užpildantis trūkstamo danties tarpą ir atstatantis jo funkciją kramtymui, kalbai, pagal galimybes ir estetikai. Taip gali būti atstatoma ir daugiau neesamų dantų, jei gretimi dantys gali išlaikyti būsimą kramtymo krūvį.
  • Danties laminatė – tai plona stiklo keramikos plokštelė, dengianti danties, kuriam reikalingas estetinis restauravimas, priekinius paviršius. Laminatė garantuoja idealiai atkurtą natūralią danties išvaizdą, anatomiją bei ilgaamžiškumą.

Dantų protezavimo tikslas

  • Atkurti kramtymo funkciją.
  • Apsaugoti susilpnėjusį dantį, dirbtiniu danties vainiku perskirstant likusiems danties audiniams kramtymo krūvį taip, kad dantis galėtų toliau funkcionuoti.
  • Optimizuoti sukandimą dėl nusidėvėjusių dantų, netaisyklingo sąkandžio.
  • Pakeisti dideles nekokybiškas plombas.
  • Pagerinti estetiką.
  • Paruošti atraminius dantis nuimamiems protezams fiksuoti.

Geriausiomis estetinėmis savybėmis pasižymi bemetalės keramikos protezai. Harmoningam estetiniam vaizdui sukurti svarbi ne tik protezo spalva, forma, bet ir protezuojamo danties padėtis dantų lanke, dantenų ir burnos gleivinės sveikata, dantenų forma, sukandime dalyvaujančių dantų forma, kramtymo judesių ypatumai.

Endodontinis dantų gydymas

Endodontinis (danties šaknų kanalų) gydymas- kelias išsaugoti natūralius dantis. Šis gydymas reikalingas tada, kai danties pulpa (danties šaknies kanalo viduje esantis minkštasis audinys) yra infekuotas, paveiktas uždegimo. Tam gali turėti įtakos daugybė priežasčių: gilios kariozinės ertmės, daugkartinės odontologinės procedūros tame pačiame dantyje, danties skilimai, lūžiai ir panašios problemos.

”DR” odontologijos klinikoje danties šaknų kanalų gydymą atlieka savo srities specialistas gydytojas endodontologas, naudojant profesionalų odontologinį mikroskopą bei atliekant rentgenologinius tyrimus.

Simptomai, rodantys, kad gali būti reikalingas endodontinis gydymas:

  • danties skausmas prasideda vėlai vakare arba nakties metu;
  • nuskausminantys vaistai neslopina skausmo;
  • danties skausmas plinta į ausį ir pan;
  • gilus kariesas, pažeidęs ne tik emalį, dentiną, bet ir pasiekęs danties pulpą;
  • įvykusi danties trauma;
  • dantenose susidaręs pūlinukas (fistulė), kuris veda iki priežastinio danties šaknies viršūnės.

Po kokybiško endodontinio gydymo dantis atkuriamas arba plombine medžiaga, arba protezuojamas fiksuotais protezais, priklausomai nuo esamos situacijos.

Estetinis plombavimas

Estetinis dantų plombavimas yra pažeistų danties audinių atkūrimo būdas, atliekamas estetinėmis plombomis. Estetinės plombos, atitinka natūralią dantų spalvą bei blizgesį ir yra plika akimi iš esmės nematomos, nes parenkamas konkretaus danties spalvą ir skaidrumą atitinkantis plombavimo medžiagos atspalvis.

Estetinis plombavimas taikomas atkurti nuskilusius, nudilusius, pakeitusius savo natūralią spalvą, ėduonies pažeistus dantis, taip pat norint padailinti dantų formą, uždaryti tarpus tarp dantų ar pakeisti senas, išsiskiriančias spalva iš natūralių danties audinių, plombas į nepastebimas restauracijas.

Estetinio plombavimo metu nešlifuojant ir nepažeidžiant sveikų danties audinių, siekiama ypač tiksliai atkurti trūkstamus audinius, kad dantys būtų gyvybingi, proporcingi, skaidrūs, blizgėtų ir puikiai funkcionuotų.

Estetinio plombavimo būdu dantys atkuriami sluoksniais, artimais natūraliai danties anatomijai. Taip sukuriama natūrali danties išvaizda: spalva, skaidrumas, forma, individualūs danties bruožai.

Estetinis plombavimas gali būti taikomas gydyti tiek priekinius, tiek krūminius dantis.

Estetinio plombavimo procedūra yra neskausminga ir nesukelia didelio diskomforto, kadangi gydomas dantis ir jo aplinka yra anestezuojama (nuskausminama).

Estetinio plombavimo privalumai:

  • sustiprinamas dantis;
  • suteikiama estetiška ir natūrali išvaizda;
  • atkuriama danties kramtymo funkcija;
  • estetinis plombavimo procedūra greitesnė nei dantų protezavimas;
  • paprastai pašalinama mažiau danties audinių nei protezuojant.

Dantų balinimas

Dantų balinimas vienas paprasčiausių būdų atnaujinti šypsenos estetinį vaizdą. Odontontologijos klinikoje „DR“ dantų balinimas atliekamas moderniausia, efektyviausia bei saugiausia dantų balinimo sistema – PHILIPS ZOOM WHITE SPEED. Ši dantų balinimo sistema užtikrina veiksmingą ir danties kietųjų audinių nežalojantį ilgalaikį rezultatą.

Svarbu akcentuoti, kad balinant dantis su Philips Zoom white speed sistema naudojama tik 6 proc. vandenilio peroksidas. Įprastai klinikose naudojamas 36 proc. – 45 proc. vandenilio peroksidas, kuris sukelia dantų jautrumą. Philips Zoom balinimo sistema ne tik labai efektyvi, bet saugi ir neskausminga, kadangi balinamosios medžiagos sudėtyje yra amorfinio kalcio fosfato, kalio nitrato ir fluorido. Šios balinimo gelio sudedamosios dalys mažina dantų jautrumą, saugo emalį ir suteikia dantims daugiau blizgesio. Šiuo metu tai moderniausias ir patikimiausias dantų balinimo metodas, procedūra trunka vos iki 2val., o rezultatas džiugina – net iki 8 atspalvių šviesesni dantys! Dantų balinimo rezultatai priklauso nuo dantų emalio storio, įgimto atspalvio, paciento amžiaus bei paciento gyvensenos ir įpročių (mitybos, rūkymo ir pan.).

Prieš dantų balinimo procedūrą būtina gydytojo odontologo, burnos higienisto konsultacija , kurios metu bus įvertinta ar dantys ir dantenos sveikos, nėra jokių kontraindikacijų dantų balinimui. Prieš dantų balinimą turi būti atlikta profesionali burnos higienos procedūra.

Kam negalima  atlikti dantų  balinimo?

  • Vaikams iki 18 metų.
  • Nėščioms moterims ir maitinančioms krūtimi.
  • Asmenims, sergantiems ūmiomis periodonto ligomis.
  • Asmenims, alergiškiems balinimo medžiagos sudedamosioms dalims.
  • Asmenims, kurių dantų audiniai pažeisti karieso, nudilimų, įskilimų, erozijų.
  • Asmenims, kurių dantenos pažeistos daugybinių recesijų.
  • Turintiems nekokybiškai restauruotų dantų;

Rekomendacijos po procedūros

  1. Negyvi dantys, plombos ir vainikėliai spalvos nekeičia,  todėl dantų plombavimas ir dantų protezavimas turi būti atliekami po balinimo praėjus bent 2 savaitėms, kol nusistovės nauja dantų spalva, vandenilio peroksido reagentai pasišalins iš danties kietųjų audinių.
  2. Dantims, stipriai pažeistiems tetraciklino ar kitų antibiotikų, gali prireikti daugiau nei vienos procedūros. Tarp procedūrų privalu daryti bent dviejų savaičių pertrauką.
  3. 2 savaites po balinimo procedūros rekomenduojama vengti dažančių maisto produktų ir gėrimų (kavos, arbatos, raudono vyno, burokų ir pan.), nerūkyti.
  4. Svarbu išlaikyti gerą burnos higieną.
  5. Pacientai turėtų reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną (rekomenduojama kas 6 mėnesius).

Profesionali burnos higiena

Periodonto ligų priežastis yra mikroorganizmai, esantys dantų apnašose. Nepašalintos minkštosios dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis.

Dantų akmenys patys nesukelia kraštinio periodonto uždegimo, bet sudaro palankias sąlygas kauptis minkštajam apnašui, kuriame yra periodonto ligas sukeliančių mikroorganizmų. Dantų akmenys gali būti virš dantenų – gerai matomi apžiūros metu. Po dantenomis esantys dantų akmenys aptinkami zonduojant periodontologiniu zondu, kartais gali persišviesti pro dantenas, būti matomi rentgenogramose, aptinkami specialiais instrumentais.

Profesionali burnos higiena, arba dantų apnašų pašalinimas, atliekama pradinės periodonto ligų gydymo fazės ir palaikomojo gydymo metu. Ši procedūra turi būti atliekama ir prieš bet kokį planuojamą odontologinį gydymą ar procedūrą, jei yra indikacijos. Profesionalios burnos higienos tikslas yra pašalinti minkštas ir kietas dantų apnašas bei atstatyti dantenų sveikatą, panaikinant pagrindines uždegimą dantenose sukeliančias priežastis.

Profesionalios burnos higienos metu pacientui išaiškinama individualios burnos higienos svarba, parenkamos tinkamos burnos higienos priemonės ir išmokoma jomis teisingai naudotis, šalinami virš ir po dantenomis esantys konkrementai, nulyginamas dantų šaknų paviršius, atliekamas pigmentinio apnašo šalinimas ir dantų poliravimas, atliekamos dantų emalį remineralizuojančios aplikacijos.

Rekomendacijos po procedūros

  • Po procedūros pirmą parą dėl nedidelio kraujavimo seilės gali būti rausvos spalvos.
  • Rekomenduojama porą valandų po procedūros vengti pigmentuotų maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas, burokėliai ir kt.).
  • Jei buvo atliktos fluoridų aplikacijos 24 val. nevartokite pieno produktų.
  • Po profesionalios burnos higienos kelias valandas galite jausti padidėjusį dantų jautrumą.
  • Būtina laikytis visų individualios burnos higienos instrukcijų, kurias nurodė specialistas

Baltų dėmių šalinimas Icon sistema

Pacientai gana dažnai skundžiasi baltomis dėmėmis ant dantų. Viena dažniausių tokių dėmių priežasčių – pirminis dantų kariesas. Ši būklė atsiranda pablogėjus individualiai burnos higienai. Danties audiniai pradeda irti, vyksta dantų demineralizacija. 

Dantų fluorozė tai baltos dėmės ant dantų paviršiaus, kurios dažniausiai reiškia, jog žmogaus dantys savo formavimosi ir vystymosi stadijoje buvo paveikti per didelio fluoro kiekiu esančiu geriamame vandenyje (ypač būdinga Klaipėdos regione).

Kokios yra dantų fluorozės formos?

Dažniausiai dantų fluorozė pasireiškia dantų paviršiaus išvaizdos pokyčiais – baltos linijos ar baltos, gelsvos, rusvos, rudos dėmės ant dantų emalio, matinis dantų paviršius. Kartais pasitaiko ir sunkesnės dantų fluorozės formos. 

Jeigu dantų fluorozės dėmės paviršius yra baltas ir kietas, tuomet gali būti taikomas fluorozės gydymas be gręžimo ir plombavimo „Icon“ sistema.

Kas yra „Icon“ sistema?

Tai ankstyvos ėduonies stadijos gydymas bei fluorozės dėmių šalinimas be gręžimo ir plombavimo.

„Icon“ sistema – inovatyviausias emalio pažeidimo gydymas, kol kariesas yra tik ankstyvoje stadijoje ir dar neperžengęs į gilesnius audinius. Ši procedūra yra taikoma „baltų dėmių“ plitimo stabdymui bei šalinimui. Procedūros esmė – sunaikinti ėduonies židinius pirminėse stadijose. Taikant „Icon“ sistemą dantys nėra gręžiami, todėl dantų audiniai lieka sveiki. Ką reiškia pradinis dantų ėduonis?

Pradinis (ankstyvos stadijos) dantų ėduonis reiškia, kada yra pažeistas tik dantų emalis ir negiliau nei viena trečioji dentino (danties sluoksnis po dantų emalio). Toks ėduonis gali būti baltos, gelsvos, rusvos ar rudos spalvos, tačiau tik baltos spalvos ėduonis gali būti gydomas „Icon“ sistema.

Icon ir fluorozė

„Icon“ sistema šalina baltas dantų fluorozės dėmes ir suteikia dantims vienodą bei tolygią spalvą. Dėja, gelsvų ar rusvų fluorozės dėmių pašalinti šia sistema yra neįmanoma. Procedūros metu yra sunaikinami pirmieji dantų ėduonies židiniai taip užkertant kelią jo plitimui, kol dentinas nėra dar giliai pažeistas. Tiek fluorozės gydymas, tiek pirminio dantų ėduonies šalinimas „Icon“ sistema yra be danties gręžimo ir plombavimo, todėl paciento dantų audiniai lieka nepažeisti.

Ar dantų karieso gydymas „Icon“  sistema yra skausmingas?

Gydymas „Icon“ metodu yra visiškai neskausmingas, nes procedūros metu dantys nėra gręžiami.

Kodėl svarbu gydyti pradinį ėduonį?

Pradinį dantų ėduonį būtina gydyti todėl, kad laikui bėgant jis tik gilėja ir tampa pažengusiu dantų ėduonimi, kuris pažeidžia gilesnius danties audinius. Tokiu atveju yra neišvengiamas dantų gręžimas ir plombavimas. Gydymas „Icon“ sistema – karieso gydymas be gręžimo ir plombavimo, tai sistema, kuri gali Jums padėti išsaugoti natūralius danties audinius.

Kokie yra gydymo „Icon“ sistemos privalumai?

  • Taikant „Icon“ sistemą dantys nėra gręžiami, todėl dantų audiniai lieka sveiki;
  • Procedūra yra visiškai neskausminga;
  • Dantys apsaugomi nuo ertmių formavimosi;
  • Pagerinama jų estetinė išvaizda;
  • Procedūra trunka vos 30- 60 minučių;
  • Estetiniai rezultatai yra matomi iš karto po procedūros.
  • Jau pirmojo vizito metu sustabdomas ankstyvojo karieso plitimas ir panaikinamos baltos emalio demineralizacijos dėmės, kurių neįmanoma pašalinti prevencinėmis priemonėmis. 
  • Dantų ėduonies ankstyvoje stadijoje gydymas;
  • Fluorozės dėmių šalinimas;
  • Padeda išvengti rimtesnių problemų ir gydymo ateityje;
  • Problemų aptikimas ankstyvoje stadijoje, taip pat padeda išsaugoti ir natūralius danties audinius;
  • Po baltų dėmių šalinimo „Icon“ sistema rezultatas yra matomas iškart, todėl galėsite džiaugtis tolygia dantų spalva tuoj pat po procedūros.

 

Svarbu reguliariai lankytis pas burnos higienos specialistą profilaktiniams vizitams, jog kariesas būtų pastebėtas dar ankstyvoje plitimo stadijoje.

Nuo kokio amžiaus galima atlikti gydymą „Icon“ sistema?

Šiai procedūrai nėra jokios amžiaus ribos ir ją galima taikyti visiems norintiems apsisaugoti nuo ėduonies plitimo žalos bei norint atsikratyti baltų emalio dėmių ant nuolatinių dantų.

 

Kada negalima taikyti pradinio ėduonies gydymo „Icon“ sistema?

Pradinio ėduonies šalinimą „Icon“ sistema galima taikyti, kada ėduonis yra pažeidęs tik emalį ir pirmąjį dentino trečdalį. Jeigu dantų ėduonis yra gilesnis ir pažeidęs gilesnius danties sluoksnius, tuomet jums gali būti rekomenduojama įprasta dantų plombavimo procedūra. Taip pat, „Icon“ sistema negali pašalinti gelsvų, rusvų arba rudų dėmių, šia sistema įmanoma pašalinti tik baltas dantų dėmes.

Kaip elgtis po procedūros?

Specialiai ruoštis pačiai procedūrai nereikia. Svarbu, kad pacientas prieš procedūrą būtų pavalgęs ir atsigėręs.

Po procedūros bent 2 valandas rekomenduojama nevalgyti;

Vengti maisto produktų ir gėrimų, kurie savo sudėtyje turi natūralių ar cheminių dažiklių, pvz.: kavos, kakavos, arbatos, raudono vyno, sulčių, gazuotų, energetinių ir kitų dažytų gėrimų, burokėlių, sojos padažo, morkų, uogų ir kitų produktų.

 

Ar galima „Icon“ procedūrą derinti su dantų balinimu?

Taip. Odontologai ir burnos higienistai rekomenduoja 2 savaites prieš baltų dantų dėmių šalinimą „Icon” sistema atlikti dantų balinimą klinikoje arba kapomis namuose, jeigu pacientas pageidauja baltesnės šypsenos rezultatų.

Periodontologija

Periodontito chirurginis gydymas

Kraštinis periodontas yra dantį supančių atraminių struktūrų – dantenų, raiščių, kaulo, danties šaknies cemento – visuma. Kiekvienas dantis žandikaulyje išsidėsto duobutėse – alveolėse. Dantį kaule palaiko periodonto raištis, kuris išsidėsto periodonto plyšyje – tarpelyje tarp danties ir kaulo.
Periodonto raištis vienu galu įsiskverbia į danties šaknies išorinį sluoksnį – cementą, o kitu – į dantį supantį kaulą. Dantį supa dantenos.

Kraštinio periodonto ligų priežastis yra mikroorganizmai, esantys dantų apnašose. Nepašalintos minkštosios dantų apnašos ilgainiui mineralizuojasi ir tampa dantų akmenimis bei sudaro palankias sąlygas kauptis minkštajam apnašui.

Neatliekant savalaikio kokybiško dantų apnašų valymo, esant sutrikusiam organizmo imuniniam atsakui, bendrinėms ligoms, vystosi lėtinis periodonto uždegimas.

Dėl užsitęsusio periodonto uždegimo, vystosi periodonto raiščio irimas, patologinių periodonto kišenių formavimasis, nyksta alveolės kaulas, atsiranda dantų paslankumas, dantenų recesija. Dėl jungties epitelio atsitraukimo šaknies viršūnės link, susidariusios periodonto kišenės yra palanki terpė periodonto ligas sukeliantiems mikroorganizmams.

Operacijos esmė, tikslas, būdas

Chirurginis periodonto gydymas atliekamas siekiant sustabdyti ar sulėtinti periodonto ligos progresavimą, atkurti prarastus kraštinio periodonto audinius, išlaikyti pasiektus periodonto ligų gydymo rezultatus. Chirurginis gydymas taikomas tik po profesionalios burnos higienos procedūros išlikus gilioms periodonto kišenėms ir esant kraujavimui po zondavimo.

Periodonto chirurginio gydymo pagrindinis tikslas yra panaikinti periodonto kišenes. Tokiu būdu panaikinama periodonto ligas sukeliantiems mikroorganizmams palanki terpė ir stabdomas periodonto ligos progresavimas. Kiti periodonto chirurginio gydymo uždaviniai yra: pašalinti ar sumažinti kraštinio periodonto pažeidimą, atstatyti periodonto audinių funkciją ir formą, sukurti palankias sąlygas individualiai burnos higienai, išlaikyti burną estetišką, paruošti dantis atstatomajam gydymui.

Periodontito chirurginiam gydymui paprastai užtenka vietinės nejautros.
Operacijos metu atliekamas periodonto kišenių gylio įvertinimas, nuvalomi dantų paviršiai (konkrementų, granuliacijų pašalinimas, šaknų paviršių nulyginimas), panaikinami kauliniai defektai, atliekama alveolinio kaulo plastika.

Neatliekant periodonto chirurginio gydymo procedūros, sunkiais periodonto ligos atvejais nėra užtikrinamas periodonto audinių irimo sustabdymas bei uždegiminių židinių pašalinimas. Tai ilgainiui sąlygoja progresuojantį periodonto raiščio irimą, gilėjančių periodonto kišenių formavimąsi, didėjančią alveolės kaulo rezorbciją, dantų paslankumo didėjimą, pūliavimą iš periodonto kišenių. Dėl šių priežasčių prarandami dantys, reikalinga juos šalinti bei jų netekimą atstatyti dantų protezais ir/ar implantais. Progresuojantys uždegiminiai reiškiniai kraštiniame periodonte turi įtakos organizmo atsparumo mažėjimui, bendrai organizmo sveikatai, tokių lėtinių ligų kaip cukrinis diabetas, aterosklerozė, reumatoidinis artritas ir kt. vystymuisi ir progresavimui.

Lūpų ir liežuvio pasaitėlių plastika

Liežuvio pasaitėlis – tai įprasta anatominė struktūra, kuri yra tarsi saitas, einantis nuo liežuvio apačios ir prisitvirtinantis prie burnos dugno minkštųjų audinių.

Trumpas liežuvio pasaitėlis – tai tokia vystymosi yda, kuomet liežuvis būna tarsi prikabintas prie burnos dugno.

Trumpas liežuvio pasaitėlis neleidžia pilnai iškišti ir pakelti liežuvio, todėl, kai vaikas pradeda kalbėti, jam gali būti sunku tarti kai kuriuos garsus (dažniausiai R, L, Š, Ž, Č). Vyresniame amžiuje trumpas liežuvio pasaitėlis gali sukelti ir dantenų bei sąkandžio problemas. Chirurginis trumpo lūpos pasaitėlio gydymas atliekamas 11-12 metais.

Centrinis viršutinės lūpos pasaitėlis tvirtinasi tarp priekinių dantų viršutiniame žandikaulyje. Trumpas lūpos pasaitėlis dažniausiai daro įtaką tarpo tarp priekinių dantų atsiradimui.

Dantenų recesijos gydyma

Dantenų recesija – tai dantenų atsitraukimas nuo danties. Esant dantenų recesijai, apsinuogina danties kaklelis ar dalis danties šaknies. Dantis atrodo pailgėjęs, būna jautrus, sumažėja šypsenos estetika. Recesija gydoma chirurginiu būdu atiekant dantenų plastiką, kuomet recesijos vieta uždengiama laisvu autotransplantu iš gomurio arba sintetiniais dantenų pakaitalais.

Gingivektomija

Gingivektomija – operacija kuomet pašalinamas dantenų perteklius, tai dažnai taikoma norint prailginti danties vainiko ilgį. Operacijos metu pakeičiamas dantenų kontūras. Prailginus danties vainiką galima kokybiškesnis danties protezavimas, kai danties vainikėlis apgaubia daugiau sveikų danties kietųjų audinių.

Pooperacinės rekomendacijos

  1. Po operacijos galimas kraujavimas apie 30 min. Pirmą parą dėl nedidelio kraujavimo seilės gali būti rausvos spalvos.
  2. Po operacijos galimas audinių patinimas, kuris dažniausiai trečią parą būna didžiausias, po to atslūgsta. Tinimui sumažinti 3-5 dienas būtina vartoti gydytojo paskirtus priešuždegiminius vaistus, iškart po operacijos rekomenduojama 20-30 min. palaikyti ledo pūslę prie skruosto operuotoje srityje.
  3. Skausmo malšinimui vartojami gydytojo paskirti vaistai.
  4. Rekomenduojama nevalgyti apie 2 val. po operacijos. Pirmą parą reiktų vengti karšto, kieto, aštraus maisto, operuota puse nekramtyti. Rekomenduojama valgyti minkštą, šiltą maistą, gerti vėsius skysčius.
  5. Operuotos srities negalima šildyti.
  6. Pirmą parą po operacijos rekomenduojama nevalyti dantų, po to reikia dantis valyti 2 kartus per dieną minkštu šepetėliu, išskyrus operuotą sritį. Praėjus savaitei po operacijos, operuotą sritį reikia valyti specialiu labai minkštu pooperaciniu šepetėliu švelniais šluojamaisiais judesiais.
  7. Pirmą parą po operacijos negalima skalauti burnos, o po to – burnos skalavimas galimas naudojant paskirtus antiseptinius tirpalus 2 kartus per dieną po dantų valymo.
  8. Bent 24 val. po operacijos rekomenduojama nerūkyti. Jeigu buvo uždėtas specialus pooperacinis tvarstis, jo negalima liesti. Gydytojas tvarstį ir siūles pašalins po savaitės.

Chirurginė odontologija

Dantų šalinimas

”DR” odontologijos klinikoje visas chirurgines intervencijas atlieka ilgametę darbo patirtį turintis med. m. dr. burnos chirurgas Regimantas Simuntis.

Dantys šalinami dėl įvairių priežasčių:

  • Kai danties pažeidimas yra pažengęs ir danties neįmanoma išgydyti;
  • Planuojant ortodontinį gydymą esant netaisyklingam sąkandžiui, taip pat kai dantys yra išdygę netaisyklingai;
  • Tuomet, kai karieso ar kitų ligų pažeisti dantys tampa įvairių ligų (sinusito, sepsio, miokardito, endokardito, artrito, miozito, pielonefrito ir kt.) priežastimi;
  • Pieniniai dantys šalinami tada, kai yra nepagydomai pažeisti, kai yra kaulo uždegimo priežastis, kai yra visiškai išnirę esant danties traumai, kai laiku neiškrenta patys ir trukdo nuolatinių dantų dygimui;
  • Kitos priežastys, apie kurias Jus informuos gydantis gydytojas.

Dantys gali būti šalinami paprastu arba chirurginiu būdu. Chirurginiu būdu dažniausiai šalinami nepradygę (retinuoti) ar dalinai pradygę dantys.

Protinių dantų šalinimas

Tretieji krūminiai (protiniai) dantys įprastai išdygsta 18 – 25 metų amžiuje. Nemažai daliai žmonių tretieji krūminiai dantys išdygsta dalinai arba neišdygsta visiškai.

Pagrindinės priežastys, dėl kurių reikia šalinti protinius dantis:

  • Kartojasi dantenų, dengiančių protinį dantį, uždegimas. Jis gali sukelti aštrų plintantį skausmą, limfmazgių padidėjimą, pasunkėjusį, skausmingą išsižiojimą, rijimą. Laiku nepradėjus gydymo, gali išsivystyti ir burnos dugno ar kaklo pūlynai.
  • Kai dantis neturi galimybės išdygti, nes jam trūksta vietos žandikaulyje, dažnu atveju kai taikomas ortodontinis gydymas.
  • Ne visiškai išdygęs protinis dantis apsunkina burnos higieną – tai sąlygoja maisto likučių ir apnašų kaupimąsi bei ėduonies atsiradimą protiniame bei greta esančiame dantyje;
  • Kitos priežastys, apie kurias Jus informuos gydantis gydytojas.

Neišdygę ar dalinai išdygę protiniai dantys dažniausiai šalinami chirurginiu būdu.

Cistų chirurginis šalinimas

Žandikaulių cistos – tai patologinės ertmės, apribotos kapsule, pripildytos skystu ar tirštu turiniu. Pradinėse stadijose cistos dažniausiai nesukelia jokių klinikinių simptomų. Negydomos jos gali supūliuoti (tai sukelia aplinkinių audinių uždegimą, skausmą, patinimą), didėti ir ardyti, deformuoti žandikaulį, pažeisti gretimus dantis, sutrikdyti dantų dygimą arba tapti pastoviai besikartojančio uždegimo priežastimi. Cistos operacijos tikslas – pašalinti visą cistos kapsulę iš kaulo, pašalinti pakitusį, pažeistą kaulą ir esant galimybei išsaugoti pakenktus dantis.

 

Pooperacinės rekomendacijos

  1. Pašalinus dantį, gali kraujuoti. 30 min. po danties pašalinimo laikykite sukandę įdėtą tamponėlį. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeitus nauju, laikykite jį tvirtai sukandę dar 20 – 30 minučių. Jei reikia, pakartokite dar kartą.
  2. Po danties šalinimo nerūkykite mažiausiai 4-5 val. Tai kenkia žaizdos gijimui, taip pat gali atsinaujinti kraujavimas. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 valandas.
  3. Neskalaukite burnos mažiausiai parą po danties šalinimo. Po 1 – 1,5 paros galima skalauti antibakteriniais tirpalais, tačiau negalima naudoti didelės jėgos skalaujant – tirpalas tik palaikomas
    burnoje apie 1 minutę, nes stipriai skalaujant iš žaizdos gali pasišalinti krešulys ar vaistai, o tai gali sąlygoti uždegimo vystymąsi.
  4. Tinkama burnos higiena pagreitins žaizdos gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai, nelieskite operuotos vietos, stipriai neskalaukite.
  5. Norint sumažinti galimą audinių tinimą, rekomenduojama operuotą zoną šaldyti. Šaltis laikomas intervalais iki 20 – 30 min. su 15 – 20 min. pertraukomis 1- 3val.
  6. Lengvą, maudžiantį skausmą po operacijos ar rovimo malšinti vaistais, kuriuos paskyrė gydytojas nurodytomis dozėmis.
  7. Po danties šalinimo galima valgyti ir gerti praėjus 2 val. Pirmąsias 24 val. rekomenduojamas lengvas, minkštas, ne karštas maistas. Nevalgyti, nekramtyti operuota puse.
  8. Negalima liesti siūlių liežuviu, traumuoti žaizdos. Gydytojas paaiškins, ar siūles reikia išimti ar ne, paskirs tam laiką. Dažniausiai siūlės šalinamos po operacijos praėjus 7 – 10 dienų, bet šis laikas gali skirtis priklausomai nuo klinikinės situacijos.

Terapinis odontologinis gydymas

Danties kietųjų audinių ėduonis vystosi emalyje, dentine ir cemente. Dantų ėduonis pasireiškia dėme arba ertme. Pasveikti sergant ėduonimi neįmanoma. Laikantis tinkamos higienos ir mitybos, ėduonis gali tik stabilizuotis. Jeigu, esant ėduonies sukeltai ertmei dantį skauda nuolat, galima įtarti, kad ėduonis komplikavosi ir yra pažeista danties pulpa. Galutinę diagnozę galima nustatyti tik įvertinus pulpos jautrumą, rentgenogramą (pagal poreikį) ir išpreparavus ėduonies pažeistą dentiną ertmėje.

Gydymo būdas priklauso nuo ėduonies pobūdžio, dydžio ir gylio.
Ūmi ėduonies dėmė gydoma konservatyviai: taisyklinga higiena, poliravimu ir emalį remineralizuojančiomis aplikacijomis. Stabilaus ėduonies gydyti nereikia, toks pažeidimas paliekamas stebėjimui, būklė įvertinama kas 6 mėnesius.
Ėduonies ertmė gydoma išpreparuojant pažeistus danties kietuosius audinius ir plombinių medžiagų pagalba atstatant danties anatomiją, funkciją ir estetiką. Ėduonies gydymas tęsiamas taikant taisyklingą higieną ir remineralizuojantį gydymą.
Po ėduonies preparavimo išaiškėjus, kad pažeisti ne tik danties kietieji audiniai, bet ir pulpa, atliekamas šaknų kanalų gydymas.

Radiologiniai tyrimai

Radiologiniai tyrimai gali būti skiriami diagnostikai, gydymo planavimui, gydymo vertinimui, būklės sekimui. „DR“ odontologijos klinikoje atliekami moderniausi bei patikimiausi rentgenologiniai tyrimai:

–    Dentalinė rentgenografija. Dentalinė rentgenograma yra vieno ar kelių dantų vainikų bei jų šaknų nuotrauka, daroma diagnostikos tikslais arba taikant terapinį dantų gydymą. Ši nuotrauka leidžia nustatyti šaknų kanalų ilgį, jų išsidėstymą, danties kariesus, periodonto kišenių gylį.

–    Panoraminė rentgenografija (ortopantograma). Panoraminė rentgeno nuotrauka parodo bendrą viršutinio ir apatinio žandikaulio vaizdą bei sinusus. Ši nuotrauka svarbi įvertinti bendrai dantų ir žandikaulių būklei, planuojant gydymą bei jį vertinant. Įprastai panoraminė burnos nuotrauka atliekama sudarant gydymo planą ir įvertinant visų dantų ir jų šaknų būklę, planuojant protinių ir retinuotų dantų šalinimą, planuojant didesnės apimties protezavimo darbus, periodontologinės būklės įvertinimui, planuojant dantų implantaciją.

–    3D kompiuterinė tomografija. Tai tiksliausias rentgenologinis tyrimas odontologijoje, atvaizduojantis dantis ir žandikaulius trijuose matmenyse, “DR” odontologijos klinikoje naudojame „X-MIND TRIUM“ kompiuterinį tomografą – vieną iš tiksliausių pasaulyje ir tuo pat metu vieną saugiausių pacientų sveikatai. Įprastai 3D kompiuterinė tomograma atliekama sudarant didesnės apimties gydymo planą. Analizuojant vaizdus trijose plokštumose yra apskaičiuojamas atstumas tarp anatominių struktūrų bei tiksliai suplanuojamos implantacijos ar žandikaulių rekonstrukcinės operacijos, neišdygusių dantų šalinimo procedūros bei kitos sudėtingos chirurginės intervencijos.

Atliktų rentgenologinių tyrimų rezultatai yra aptariami su pacientu. Pacientų pageidavimu, atliktas rentgeno nuotraukas atspausdiname, įrašome į skaitmenines laikmenas ar persiunčiame elektroniniu paštu.

Veido estetika

Kiekvienas iš mūsų siekiame atrodyti sveikai bei gražiai. Veido patrauklumą lemia taisyklingas veido profilis bei harmonija su kitomis veido dalimis – lūpomis, nosimi, skruostais. Patikėkite savo grožį „DR“ odontologijos klinikos specialistams, mes ištaisysime Jums ramybės neduodančius trūkumus ir paslėpsime laiko pėdsakus veide.

„DR“ KLINIKOJE ATLIEKAMOS ESTETINĖS VEIDO PROCEDŪROS:

  • MEZOTERAPIJA;
  • BIOREVITALIZACIJA;
  • BIOREPARACIJA;
  • HIALURONO RŪGŠTIES INJEKCIJOS;
  • MIMIKOS RAUKŠLIŲ KOREKCIJA;
  • VEIDO SIAURINIMO PROCEDŪROS;
  • PLAUKŲ AUGIMĄ SKATINANČIOS INJEKCIJOS.

Hialurono rūgštis – natūraliai randama žmogaus organizme, kurios dėka drėgmė išlaikoma ląstelėse, taip palaikomas odos elastingumas, jaunystė. Greičiausiai atsirandantys odos senėjimo požymiai kaip odos plonėjimas, drėgmės netekimas, veido kontūrų praradimas bei raukšlių formavimasis atsiranda su amžiumi, dėl saulės poveikio, žalingų įpročių ir gyvenimo būdo. Hialurono rūgšties kiekis mažėja, todėl oda išsausėja, atsiranda smulkiosios raukšlelės, kurios gilėja. Mažėjant drėgmės kiekiui ir elastingumui, odos audiniai palaipsniui suglemba ir veido kontūras pakinta.

Odos drėkinimui, tonusui atstatyti, smulkioms raukšlėms naikinti rekomenduojame mezoterapijos, biorevitalizacijos, bioreparacijos procedūras. Gilesnių veido raukšlių sumažinimas ar visiškas panaikinimas bei veido kontūrų apimties, pilnumo atkūrimas yra atliekamas injekciniais hialurono rūgšties užpildais. Preparatu galima patobulinti veido simetriją – suteikti didesnę apimtį skruostams, lūpoms, išryškinti jų kontūrą. Hialurono rūgšties poveikis trunka 6–12 mėnesių, tai priklauso nuo individualių organizmo savybių ir nuo konkretaus preparato.

ESTETINĖS PROCEDŪROS ATLIEKAMOS NORINT:

  • Suteikti odai ilgalaikį drėkinimą, pagerinti odos elastingumą, atkurti sveikos odos išvaizdą;
  • Grąžinti odai stangrumą;
  • Atlikti veido odos, kaklo ir dekoltė odos intensyvų atjauninimą;
  • Skaistinti odą, sumažinti papilkėjimą, spalvos netolygumus;
  • Sumažinti / panaikinti raukšles: kaktos, nosies – lūpų klostes, raukšles susidariusias apie burną ar išsidėsčiusias apie akis, smakro srityje ;
  • Koreguoti ir užpildyti raukšles kaklo, dekolte ir rankų srityse;
  • Padidinti lūpų, skruostų, smakro kontūrą;
  • Stabdyti plaukų slinkimą ar nuplikimą, skatinti naujų plaukų augimą;

KONTRAINDIKACIJOS:

  • Nėštumas ir laktacija;
  • Kraujo krešumo sutrikimai;
  • Onkologinės ligos;
  • Ūmios odos ligos, lėtinių ligų paūmėjimas;
  • Autoimuninės ligos;
  • Alergija komponentų medžiagoms;

Skruostų riebalų (bichat) šalinimas

„Bichat“ riebalai yra gilieji riebalai, esantys skruostų ertmėje. Šių riebalų paskirtis yra padėti kūdikiams žįsti mamos pieną, vaikui augant, riebalų funkcionalumas mažėja, kol galiausiai netenka prasmės ir jokios funkcijos nebeatlieka. Pas daugelį vyrų ir moterų šie riebalai nėra pastebimi, tačiau kai kuriems „Bichat“ riebalų audiniai kiek per daug genetiškai išsivysto, ko rezultatas – putlesnis, stambesnis, kiek sukritęs veidas, vizualiai didesnis apatinis žandikaulis, kuris išlieka toka pat net ir atsikračius papildomų kilogramų. Kartais šie riebalai trukdo net kramtyti, vargina gleivinės susikramtymas. Bichat riebalai priešingai nei veido poodinis riebalinis sluoksnis nekinta mažėjant bendrai kūno masei. Svarbu nepainioti šių riebalų su poodiniu veido riebalų sluoksniu, kuris susiformuoja esant antsvoriui ir gali sumažėti numetus svorio. Šie riebalai yra unikalūs, nes jų neveikia kūno svorio pokyčiai. Skruostų (Bichat) riebalų šalinimas padeda išryškinti jūsų veido kontūrus.

Jums tinka Bichat riebalų šalinimo operacija, jei:

  • Jūsų veidas pilnesnis, apvalus, neproporcingas kūno sudėjimui;
  • Jūsų skruostų apačioje matyti „pakritusios“ apvalios formos riebalų pagalvėlės;
  • Jūs norite suformuoti ryškesnes skruostikaulių ir apatinio žandikaulio linijas;
  • Jūs dažnai nusikramtote vidines skruostų puses ir tai kelia diskomfortą.

Pooperacinis periodas nėra sudėtingas:

  • Savaitę – dvi po operacijos reikia vengti didelio fizinio krūvio;
  • Keletą dienų po operacijos vengti itin karšto ir kieto maisto;
  • Po šios operacijos randų nelieka, nes pjūvis daromas burnos gleivinės viduje;
  • Patinimas ima slūgti po poros savaičių;

Skruostų (Bichat) riebalų šalinimas – tai nesudėtinga, maždaug valandos trukmės operacija. Jos metu padaromas nedidelis pjūvis burnos gleivinėje, pro kurį išimama dalis išlaisvintų skruostų riebalų. Pjūvis dažniausiai siuvamas tirpstančiais siūlais, kurie, laikui bėgant, ištirpsta, jų ištraukti nereikia.

Galutiniu rezultatu – išryškėjusiais skruostikauliais, aiškesne žandikaulio linija, ovalesne bei smulkesne veido forma ir mažiau apvaliais skruostais – galima džiaugtis jau po 2-3 mėnesių.

Masseter (kramtymo raumens) atpalaidavimo procedūra

Injekcijos į kramtymo raumenis yra ideali procedūra tiems, kurie griežia dantimis, kurie dažnai patiria įtampą ar turi pasikartojančia migreną, ir tiems, kuriems nepatinka jų veido forma dėl itin aktyvių ir ryškiai matomų raumenų žandikaulio apatinėje dalyje. Atlikus botulino injekciją į kramtomuosius raumenis, jie atpalaiduojami.

Po procedūros pacientas įprastai kalba ir valgo, tačiau negali stipriai sukąsti dantų ir jais griežti. Nebejuntama įtampa veide, o vizualiai veidas atrodo lieknesnis, švelnesnių bruožų. Įgauna ovalo formą.

Bruksizmas (griežimas dantimis) – nevalingi kramtomieji judesiai, jo atsiradimą dažniausiai lemia psichologiniai veiksniai, kai kuriais atvejais bruksizmo atsiradimui įtakos turėti gali vartojami antidepresantai . Bruksizmą sukelia staigūs kramtomųjų raumenų susitraukimai ir stiprus žandikaulių suspaudimas (dažniausiai miego metu). Griežiant dantimis ar juos stipriai suspaudžiant atsiranda visa eilė patologinių pokyčių. Nuolatos stipriai sukąsti dantys sukuria įtampą, tai trukdo normaliam miegui. Bruksizmas pasireiškia stipriu dantų sukandimu ir neįprastais apatinio žandikaulio judesiais, dėl kurių dantys trinasi vienas į kitą kramtomaisiais paviršiais, taip sukuriant girgždžiantį garsą. Žmonės, kurie griežia dantimis, patys to dažniausiai nepastebi ir nejaučia – apie polinkį į bruksizmą sužino iš gydytojo odontologo, kuris, apžiūros metu, pastebi bruksizmo požymius: dantų griežimo žymes ant dantų paviršių, emalio nusidėvėjimą, atsidengusį dentiną visose dantų grupėse.

Dėl atsiradusių dantų pažeidimų pacientai skundžiasi dantų jautrumu karščiui, šalčiui, valymo metu bei liečiant liežuviu, prasta estetine išvaizda, silpnais, itin trapiais bei lūžinėjančiais dantimis ar protezais, krentančiomis plombomis, atsiradusiu žandikaulio sąnario traškėjimu, skausmu, ribotu ir apsunkintu išsižiojimu, galvos skausmais, spengimu ausyse, pakitusia apatinės veido dalies forma. Dėl negydomo bruksizmo dantys gali būti nudilinami iki pusės vainiko ar net iki dantenų.

Botulino toksinas estetinėje medicinoje pradėtas naudoti 1987 metais. Tai pats populiariausias nechirurginis raukšlių gydymo būdas pasaulyje. Veikliosios medžiagos kiekis preparato tirpale yra labai mažas. Jis veikia tik lokaliai, injekcijos vietoje, todėl bendro sisteminio poveikio organizmui nedaro. Bet to, botulino toksinas iš organizmo pasišalina natūraliai.

 

Kaip atliekama procedūra?

Bruksizmas gydomas preparatu, kuris procedūros metu itin plona adatėle suleidžiamas į kramtomuosius raumenis, taip juos atpalaiduojant. Po atliktos procedūros pacientas gali nevaržomai kalbėti, valgyti, šypsotis, tačiau nebegriežia dantimis tokia didele jėga kaip iki tol. Preparatas veikia apie 6 mėnesius, po to, esant poreikiui, procedūrą reikia kartoti.

Rekomendacijos po procedūros:

  • Galite iš karto sugrįžti prie įprasto dienos režimo;
  • 12 val. po procedūros nemasažuoti injekcijų vietose;
  • 4-6 val. po procedūros būti vertikalioje pozicijoje;
  • Pirmąsias paras po injekcijų nesportuoti, nevartoti alkoholio, nesideginti saulėje;
  • 7-10 dienų po injekcijų vengti persikaitinimo (karštų vonių, saunų);
  • Nevartoti aminoglikozidų, trankviliantų dvi savaites po procedūros (šių preparatų vartojimas gali sumažinti botulino toksino veikimą).

Kada negalima atlikti procedūros?

  1. Ligos, kuomet yra sutrikęs nervinio impulso perdavimas (miastenija ir kt.);
  2. Nėštumas;
  3. Laktacija;
  4. Lokalūs uždegiminiai procesai;
  5. Hemofilija;
  6. Padidėjęs jautrumas preparato komponentams

    Greita registracija